Warsztaty

Międzynarodowe Seminarium o Edukacji i Dialogu Międzykulturowym

IMG 8473W ramach Mędzynarodowego Seminarium o Edukacji i Dialogu Międzykulturowym (The International Seminar on Education and Multicultural Dialogue), które trwało od 5 do 13 grudnia w sobotnie przedpołudnie (8 grudnia 2018) w gdańskiej synagodze we Wrzeszczu gościliśmy studentki z Izraela, które w ramach tygodniowej wymiany przygotowały warsztaty dla dzieci z pomorskich Domów Opieki. Trzydziestu wychowanków w 6-osobowych grupach miało okazję kreatywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

W programie przygotowanym przez gości z Izraela było m.in tworzenie kolorowych mandal, przygotowywanie ozdób na lizaki wycinane z papieru i zszywane nitką, gra w piłkę w kółku i popularna zabawa w łapki w wersji z odliczaniem do dziesięciu po hebrajsku. Mimo różnic językowych, nikt nie miał problemu żeby się porozumieć. Wszyscy rozumieli się bez słów lub szybko opanowywali wspólny język, który działał niezawodnie bo w synagodze tego dnia było nadzwyczaj głośno, wesoło i beztrosko. Na koniec spotkania wszyscy wzięli udział w krótkich warsztatach tańca izraelskiego, a potem mogli wspólnie zajadać się warzywami, hummusem i owocami. Było to niewątpliwie przyjemne i inspirujące doświadczenie zarówno dla izraelskich studentek, jak i dla dzieci.  Natomiast 11 grudnia odbyły się warsztaty lalkarskie, które poprowadził Marcin Marzec.

IX ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

Gdansk  wolnosckultury      Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9      szih logo pl black 900 px


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY Akademia Muzyczna im. Stanisawa Moniuszki w Gdasku Czer W2    Citymeble        IKM logotyp        logo pasek      arteria bw rev GSA    CMYK plama logo podstawowe       CMYK GAK logo podstawowe  logo stowarzyszenia2        szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel       Offstage logo 1200      Primedio        


Patroni medialni


                

    Gdansk www falka        ZP logo MAIN 2D kolor        Nowe v b RGB S     logo rgb

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search