Warsztaty

Międzynarodowe Seminarium o Edukacji i Dialogu Międzykulturowym

IMG 8473W ramach Mędzynarodowego Seminarium o Edukacji i Dialogu Międzykulturowym (The International Seminar on Education and Multicultural Dialogue), które trwało od 5 do 13 grudnia w sobotnie przedpołudnie (8 grudnia 2018) w gdańskiej synagodze we Wrzeszczu gościliśmy studentki z Izraela, które w ramach tygodniowej wymiany przygotowały warsztaty dla dzieci z pomorskich Domów Opieki. Trzydziestu wychowanków w 6-osobowych grupach miało okazję kreatywnie spędzić czas i dobrze się bawić.

W programie przygotowanym przez gości z Izraela było m.in tworzenie kolorowych mandal, przygotowywanie ozdób na lizaki wycinane z papieru i zszywane nitką, gra w piłkę w kółku i popularna zabawa w łapki w wersji z odliczaniem do dziesięciu po hebrajsku. Mimo różnic językowych, nikt nie miał problemu żeby się porozumieć. Wszyscy rozumieli się bez słów lub szybko opanowywali wspólny język, który działał niezawodnie bo w synagodze tego dnia było nadzwyczaj głośno, wesoło i beztrosko. Na koniec spotkania wszyscy wzięli udział w krótkich warsztatach tańca izraelskiego, a potem mogli wspólnie zajadać się warzywami, hummusem i owocami. Było to niewątpliwie przyjemne i inspirujące doświadczenie zarówno dla izraelskich studentek, jak i dla dzieci.  Natomiast 11 grudnia odbyły się warsztaty lalkarskie, które poprowadził Marcin Marzec.

VIII ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

gdansk logos  wolnosckultury      Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY logo pelne przezroczyste    Citymeble     GSA  Republika M logo GAK     logo        szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel  logo oskar czarne      Offstage logo 1200     artron     


Patroni medialni


                

 

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search