Warsztaty

Zapomniani sąsiedzi Dzień kultury żydowskiej | Starogard Gdański | 26.10.2016 (2)

sasiedzi

Fundacja Kultury Zbliżenia w 2015 roku rozpoczęła realizację projektu: „Zapomniani sąsiedzi”, którego celem jest przybliżenie kultury i tradycji żydowskiej, nierozerwalnie związanej z Pomorzem i kulturą Polską. Podczas pierwszej edycji odwiedziliśmy Bytów i Kartuzy. W tym roku projekt  będziemy realizować w Starogardzie Gdańskiem i Tczewie.

Zapraszamy  na wykład o podstawach judaizmu, o których opowie Jakub Skrzypczak oraz na warsztaty tańca izraelskiego, które poprowadzi choreograf, Beata Krzywda. Podczas projekcji filmu dokumentalnego „Żadnego prawa nie złamałem” rezyser filmu Andrzej Dudziński wprowadzi nas do projekcji historii, jaka wydarzyła się w województwie pomorskim podczas II wojny światowej. Zapraszamy również na program muzyczno-kabaretowy „Tuwim or not Tuwim” - będzie to podróż sentymentalna do lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, czyli w tzw. złoty wiek polskiego kabaretu, tworzonego przez polskich artystów pochodzenia żydowskiego (np. Marian Hemar, Julian Tuwim, Andrzej Włast).
Jesteśmy przekonani, że tego typu działania pomogą w walce ze stereotypami oraz pozwolą zrozumieć tradycję i kulturę żydowską.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, na warsztaty tańca obowiązują zapisy.
Wydarzenie odbędzie się 17 września 2016 w Tczewie w Centrum Kultury i Sztuki oraz 26 października 2016 w  Starogardzkim Centrum Kultury.

Projekt został dofinansowany z budżetu Województwa Pomorskiego.

PROGRAM

Starogardzkie Centrum Kultury, Al. Jana Pawła II nr 3


15:30-17:00 – Podstawy judaizmu – wykład –  Jakub Skrzypczak, sala widowiskowa
*15:30–17:00 – Warsztaty tańca izraelskiego – Beata Krzywda, sala baletowa (maks. 30 osób)
17:15–18:30 – Projekcja filmu „Żadnego prawa nie złamałem” i spotkanie z reżyserem Andrzejem Dudzińskim, kino Sokół
19:00-20:00 – Program muzyczno-kabaretowy „Tuwim or not Tuwim”, sala widowiskowa


*Uwaga! Obowiązują zapisy, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 58/ 561 29 45 wew. 50Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

 

VIII ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

gdansk logos  wolnosckultury      Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY logo pelne przezroczyste    Citymeble     GSA  Republika M logo GAK     logo        szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel  logo oskar czarne      Offstage logo 1200     artron     


Patroni medialni


                

 

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search