Teatr

DO NIEZOBACZENIA SIĘ Z PANEM

O programie „Do niezobaczenia się z panem" można by powiedzieć, że to druga cześć programu muzyczno-kabaretowego „Tuwim or not Tuwim". W obu programach sięgnęliśmy do tekstów i kompozycji polskich artystów pochodzenia żydowskiego, tworzących przede wszystkim w okresie XX-lecia międzywojennego. Jednak w „Do niezobaczenia się z panem" większą część stanowią piosenki Emanuela Schlechtera, wybitnego tekściarza, autora takich szlagierów, jak "Umówiłem się z nią na dziewiątą", „Sex Appel", „On nie powróci już". To jego twórczość inspiruje dzisiaj takie artystki, jak: Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Anna Dereszowska. Oczywiście nie zabraknie specyficznego dowcipu zwanego „szmoncesem".


W programie będzie można usłyszeć stare i sprawdzone skecze napisane przez Konrada Toma – mistrza przedwojennego dowcipu oraz napisane współcześnie przez reżysera spektaklu, zainspirowanego twórczością Horacego Safrina.
W programie wystąpią:
Ola Lis, Maja Miro-Wiśniewska, Tomasz Kobiela, Florian Staniewski, Marek Brand.
Kostiumy i scenografia – Anna Molga,
opracowanie muzyczne – Ignacy Wiśniewski,
reżyseria Marek Brand
przy fortepianie – Aleksandra Mularczyk

Projekt zrealizowany przy wsparciu Miasta Gdańska.
Premiera – wrzesień 2014 podczas II edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Zbliżenia w Gdańsku

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów spektaklu oraz piosenkę On nie powróci już

 

 

VIII ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

gdansk logos  wolnosckultury    


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY logo pelne przezroczyste    Citymeble     GSA  Republika M logo GAK     logo        szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel  logo oskar czarne      Offstage logo 1200     artron     


Patroni medialni


                

 

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search