Muzyka

Jozef van Wissem | Koncert | 1.12.2018

Jozef2Miejsce: Scena Nowa Synagoga, ul. Partyzantów 7
Start:  19:00

KUP BILET
Bilety: SPRZEDANA!!!!!!! pula 01 – cena 40 pln
Bilety: pula 02 – cena 50 pln – do wyczerpania

 

Pule biletów w danej cenie są limitowane.
Ilość miejsc na koncert jest ograniczona.

Jozef van Wissem, światowej sławy holenderski kompozytor oraz lutnista powraca do Gdańska. Artysta będzie promował swoją najnowsza płytę "We Adore You, You Have No Name".
Koncerty Jozefa van Wissem to swoiste misteria muzyczne z nutą mrocznej wizji świata!

Wchodzenie w świat Jozefa van Wissema polega na poddaniu się nieuchronności i ponadczasowości - niezwykłej muzyki tworzonej we własnym tempie, w sposób całkowicie twórczy. Jozef wprowadza słuchacza w swój prywatny świat, ukazany przez zadymione szkiełko. Kluczem do wnętrza jest zwięzłość, prostota, bezpośredniość. (Quietus)
Van Wissem to „zarówno awangardowy kompozytor, jak i barokowy lutnista, a przez to nieobcy dychotomii." (New York Times)
"Przenosi muzykę skomponowaną na lutnię z akademii do bardziej dostępnych kręgów". (Pitchfork)
"Wykonał ponad 1000 solowych koncertów na lutni w kościołach i na koncertach na całym świecie, w tym na prestiżowych festiwalach rockowych, jak ATP i Primavera Sound. Wykonuje często specjalnie skomponowane na dane spotkanie, jedyne w swoim rodzaju utwory na barokowe lutnie. Tytuły jego dzieł często mają chrześcijańsko-mistyczny urok. W 2013 van Wissem wygrał nagrodę Cannes Soundtrack Award na Festiwalu Filmowym w Cannes za "Tylko kochankowie przetrwają". Van Wissem grał na żywo i nagrywał z Jimem Jarmuschem, Tildą Swinton i Zolą Jesus. Na jego najnowszej płycie zatytułowanej When "Shall This Bright Day Begin" także śpiewa. Barokowo stylizowane tańce przeplata z linią wokalną, nadając im delikatne okultystyczne piękno" (Mojo).
W 2017 r. van Wissem wydał płytę "Nowa muzyka lutniowa dla filmu Incunabulum”. Van Wissem otrzymał zamówienie od National Gallery na skomponowanie utworu dźwiękowego do obrazu "The Ambassadors" (1533) autorstwa Hansa Holbeina. Podobnie, jego najnowsza płyta "Nikt nigdy nie może zmusić mnie do odwrotu" została skomponowana z myślą o współczesnym obrazie vanitas przedstawionym na okładce.
W grudniu 2017 roku muzeum Ermitaż zamówił skomponowanie muzyki do obrazu Caravaggia "Lute Player" (1596). Jego nadchodząca, nowa płyta, której premiera jest zaplanowana na jesień 2018 roku, zawiera utwór zatytułowany "You Know That I Love You", nawiązujący właśnie do tego dzieła Renesansu.

BILETY/REGULAMIN
informujemy, że istnieje możliwość rezerwacji biletu drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a następnie poprzez zapłatę za zarezerwowany bilet na konto bankowe Fundacji Kultury Zbliżenia. Sprzedaż biletów kończy się z dniem 29 listopada 2018 roku (do ewentualnego nabycia przed koncertem) lub do wyczerpania biletów z drugiej puli biletów. Szczegóły poniżej:
Fundacja Kultury Zbliżenia
Partyzantów 7
80-245 Gdańsk
Nr rachunku : 67 1160 2202 0000 0002 6880 9587
W chwili zaksięgowania płatności, Państwa rezerwacja zmieni statut na potwierdzony, o czym poinformujemy mailem.
Ilość miejsc na koncert jest ograniczona.
Informacje o wyczerpaniu danej puli biletów będą zamieszczane na bieżąco na stronie www.fkz.org.pl
Niewykupione rezerwacje przepadają.
Zakupione bilety nie podlegają zwrotom.
Na koncercie Jozefa van Wissema miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących jest ograniczona.  
Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania i rejestrowania wideo.

Organizator: Fundacja Kultury Zbliżenia
Patronat Medialny: Nowe Idzie od Morza
Partnerzy: Gmina Wyznaniowa Żydowska w GdańskuProjekt realizowany ze środków własnych
www.fkz.org.pl
https://www.facebook.com/zblizeniadsa/?ref=bookmarks

XII ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

Gdansk        Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9       PL Dofinansowane przez Uni Europejsk PANTONEjdc logo        multimemo logo


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      LOGOGMINY Akademia Muzyczna im. Stanisawa Moniuszki w Gdasku Czer W2   Firmin logotyp RGBCMYK plama logo podstawowe       CMYK GAK logo podstawowe     Logo w kwadracie 720 x 720 PNG pix    szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel       wimbp       LSP kolorowe nazwa     LOGO OSBALETG 1 tag              FestivALT       HfJS Logo RGB        logo FDCjcc logo 02    2018 CEJI logo bright 1       logo napis   Wurzburg          logo niebieskie     logo poziom


Patroni medialni


                

    Gdansk www falka       RZP logo wersja podstawowa  logo rgb  teraz logo wersja uproszczona

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search