Festiwal

PLAKATFundacja Kultury Zbliżenia oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska w Gdańsku zapraszają w niedzielę 27.03. do Nowej Synagogi przy ul. Partyzantów 7 w Gdańsku na wyjątkowe wydarzenie wspierające Fundację Gdańską.
 
W programie:
17:00 spektakl „Nic nas tu nie trzyma”
19:30 "Bo we mnie jest..." piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Arczewskiej - Wincenciak
 
Cennik:
35 zł jedno wydarzenie
50 zł dwa wydarzenia
 
Rezerwacje:
1. Prosimy o przesłanie wiadomości* na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zawierającej imię i nazwisko, nazwę wydarzenia (spektakl, koncert lub oba) i ilość wejściówek.
2. W odpowiedzi otrzymają Państwo wiadomość zwrotną z informacją jak przelać pieniądze dla Fundacji Gdańskiej i w jaki sposób potwierdzić nam ten przelew.
3. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia przelewu, znajdą się Państwo na liście gości.
*skrzynka będzie sprawdzana raz dziennie, prosimy o wyrozumiałość, jeżeli nie otrzymają Państwo maila zwrotnego tego samego dnia
 
Opis wydarzenia
 
Nic nas tu nie trzyma
Spektakl „Nic nas tu nie trzyma” to realizacja dramatu Marka Branda inspirowanego powieścią „Pamiętniki Adama i Ewy”, którą napisał Mark Twain w 1906 roku. Twain w sposób humorystyczny ukazał losy naszych prarodziców od momentu stworzenia aż do momentu wygnania z Raju.
Marek Brand w swoim dramacie kładzie większy nacisk na relacje, jakie zachodzą pomiędzy naszymi bohaterami. Mówi o rodzącym się jednym z najsilniejszych uczuć w relacji ludzi – miłości.
Akcja sztuki dzieje się w ogrodzie, którego właścicielem jest tajemniczy Pan. Czy Pan to Bóg? Czy losy naszych bohaterów są zdeterminowane kaprysami tajemniczego Pana? Marek Brand przedstawia własną, czasami nostalgiczną, ale nie pozbawioną humoru wersję Księgi Rodzaju.
Wykonanie: Teatr Zielony Wiatrak
Tekst i reżyseria – Marek Brand
Obsada: Ewa – Karolina Arczewska, Adam – Marek Brand
Muzyka – Paweł Zagańczyk
Konsultacje scenograficzne – Anna Molga
 
"Bo we mnie jest..." piosenki z repertuaru Kaliny Jędrusik w wykonaniu Karoliny Arczewskiej - Wincenciak
Zapraszamy na sentymentalną podróż w świat wrażliwości niezapomnianej i jedynej Kaliny Jędrusik. Usłyszeć będzie można piosenki wybitnych twórców, którym Artystka dzięki swoim interpretacjom nadawała emocjonalną barwę i sens.
Czeka nas wieczór pełen muzyki ubranej w poezję, anegdoty i opowieści z życia jednej z najbarwniejszych postaci polskiej piosenki.
Zaśpiewa i poprowadzi - Karolina Arczewska-Wincenciak
Przy pianinie - Ariel Suchowiecki

XI ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

Gdansk  wolnosckultury      Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9     


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY Akademia Muzyczna im. Stanisawa Moniuszki w Gdasku Czer W2    Citymeble             GSA     CMYK plama logo podstawowe       CMYK GAK logo podstawowe          szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel       Offstage logo 1200      Primedio        


Patroni medialni


                

    Gdansk www falka        ZP logo MAIN 2D kolor        logo rgb

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search